Голове на Гинчев и Петев донесоха успех с 2:0 за “Павликени” над “Етър-2”

Публикувано на пн, 9 Ное. 2020
250 четения

ОФК “Павликени” спечели с 2:0 гостуването си на “Етър-2” във Велико Търново с попадения на Стефан Гинчев и Йордан Петев през втората част. Играчите на Димитър Тодоров отново потвърдиха, че играят по-силно като гости, като от осемте си гостувания имат 4 победи, 3 ремита и една загуба.Двата отбора направиха динамичен и интересен мач на терена “Трифон Иванов”. Гостите владееха играта преди почивката, но голове не паднаха. Още в 10-ата минута Йордан Петев стреля, вратарят Георгиев спаси и Гинчев довкара топката, но нападателят бе в засада. После удари на Никола Какамъков и Красен Трифонов минаха покрай гредите.
В 23-тата минута етърци направиха хубава атака, завършила с удар на Кристиян Кънчев до гредата. Отново той в края на полувремето изведе Христо Марков, но вратарят Венци Димитров излезе навреме и пръв стигна до топката. В последните секунди Красен Трифонов стреля от фаул в ъгъла, но Иван Георгиев се намеси вещо. Втората част започна с гол на павликенчени. В 52-рата минута опитният Красен Трифонов проби отляво и центрира, а Стефан Гинчев с глава прати топката в мрежата – 0:1. Малко след това двамата повториха нещата, но този път ударът на Гинчев бе спасен с крак от Иван Георгиев. В ответната атака след заучено изпълнение на фаул Димитър Цонев от етърци стреля до гредата.
Гостите отново подложиха вратаря на “Етър-2” на изпитание, но Георгиев първо спаси удар на Красен Трифонов, а после улови и изстрел на Цветомир Додуров. “Виолетовите” изнесоха играта напред и потърсиха изравняване, като Матьо Гагов нанесе лек удар, уловен от Венци Димитров. Опитният тим на “Павликени” обаче окончателно реши нещата в 75-ата минута при контра, в която Красен Трифонов отново отляво изведе Йордан Петев и той стреля в близкия ъгър за 0:2.
В заключителните минути етърци бяха на косъм от поне почетен гол, но Венци Димитров показа класа. В 86-ата минута бившият страж на “Етър” спаси удар на Христо Марков от фаул, а малко след това отново Марков отправи топовен шут, който В. Димитров с невероятен рефлекс извади в корнер.
“Етър-2”: Иван Георгиев, Милен Савов, Димитър Цонев, Велизар Тонков, Теодосий Райков (60 Калоян Митев), Димитър Динев (46 Ивалин Петков), Борислав Марков, Кристиян Иванов (60 Матьо Гагов), Кристиян Кънчев (80 Стивън Манолов), Христо Марков, Димитър Байдаков.
“Павликени”: Венцислав Димитров, Ивайло Маринов, Георги Христов, Борислав Гецов, Ивайло Велчев, Цветомир Додуров, Александър Узунов, Йордан Петев, Никола Какамъков (85 Борислав Иванов), Красен Трифонов, Стефан Гинчев (90 Александър Танков).