Георги Александров и Кольо Станев аут, “Етър” ще плаща щетите в Пазарджик

Публикувано на пт, 12 апр. 2024
165 четения

Георги Александров и Кольо Станев пропускат следващия мач на “Етър” срещу “Крумовград” в неделя. “Виолетовите” посрещат другия новак в Първа лига на 14 април от 17:00 ч. на стадион “Ивайло”. Централният защитник Георги Александров е наказан за 1 мач заради червения си картон срещу “Хебър”, а Кольо Станев има същата санкция заради натрупани картони. Общата им глоба е 550 лв.
Дисциплинарната комисия наказа също така “Етър” да заплати щетите, нанесени на стадиона в Пазарджик. “ДК задължава ФК “Етър”, гр. Велико Търново, да възстанови щетите на стадион “Георги Бенковски” гр. Пазарджик съгласно чл. 38, ал. 1 от ДП/2023- 2024”, гласи решението.
Най-солени наказания отнесоха ЦСКА и “Левски” след дербито помежду им. “Сините” са глобени с общо 12 300 лева, а “червените” – с 10 000 лева, и са с последно предупреждение за лишаване от домакинство. Сериозни парични глоби отнасят и пловдивските “Ботев” и “Локомотив” – от по 5300 лева.
Реферът Мартин Великов ще ръководи предстоящия мач между “Етър” и “Крумовград”. Асистенти са му Мирослав Симеонов и Владимир Ташков, а четвърти е Красимир Кръстев. ВАР-арбитър е Иво Андреев, а негов помощник – Стоян Арсов. Съдийски наблюдател е Георги Йорданов от Габрово.
Билетите за мача ще бъдат пуснати в продажба в неделя от 14 часа във фенмгазина на “Етър”. Те са на цена 10 лв. стандартни и 6 лв. за ученици и пенсионери. Двете каси от северната страна на стадион “Ивайло” ще отворят в 15:30 часа, а входовете към централната трибуна – трийсет минути по-късно.