Етърци завършиха 0:0 като гости на “Розова долина” в Казанлък

Публикувано на пт, 31 юли 2015
222 четения

Трето равенство в контролите записаха “виолетовите”, които завършиха 0:0 при гостуването си на “Розова долина” в Казанлък. Преди това те направиха хиксове и с втородивизионните “Литекс-2” (Ловеч) и “Дунав” (Русе), победа над “Септември” (София) и загуба от “Трявна”.
За “Етър” играха Ивайло Петков, Кирилов, Минков, Грозев, П. Иванов, Яв. Генчев, Ал. Илиев, Ил. Трифонов, Иван Петков, Байчев и Боби Борисов. Като резерви бяха записани: Рум. Русев, Мл. Николаев, Н. Николаев, Д. Петров, М. Николов, Узунов, Бл. Ангелов и Станчев.
Контролата пропуснаха контузените Цветомир Цанков и Тихомир Трифонов, както и Мирослав Иванов, който тепърва ще навлиза във форма, плюс разделилите се с “Етър” Байдаков и Цв. Петров.
Етърци имаха превес по време на целия мач, но така и не можаха да реализират някое от многото създадени положения. Още в 5-ата минута Боби Борисов отправи удар, но вратарят на домакините изби топката. После пък гол на Альоша Илиев бе отменен от реферите поради засада.
Гостите продължиха да водят играта и създадоха още няколко опасности, при които в последния момент вратарят или бранители отбиваха. Удари нанесоха Илко Трифонов и Иван Петков.
В 36-ата минута “Етър” направи най-добрата си комбинация, като Явор Генчев намери Борисов, който центрира пред вратата и Иван Петков с глава от пет метра стреля силно, но в тялото на вратаря. Така завърши първата част – 0:0.
На почивката влязоха Мл. Николаев, Н. Николаев, Д. Петров, М. Николов и Бл. Ангелов. И през второто полувреме картината не се промени. Боби Борисов излезе сам срещу вратаря, напредна, но си поведе топката силно и не усхя да вкара, а в 60-ата минута след корнер Младен Николаев стреля покрай гредата.
Към края на мача два пропуска направи и Альоша Илиев и проверката завърши 0:0.
“Етър”: Ивайло Петков, Александър Кирилов, Михаил Минков, Емил Грозев, Павлин Иванов, Явор Генчев, Альоша Илиев, Илиян Трифонов, Иван Петков, Радослав Байчев, Борис Борисов (Младен Николаев, Николай Николаев, Добри Петров, Мартин Николов, Александър Узунов, Благовест Ангелов).
Следващата контрола на етърци е в събота от 18 ч., когато гостуват на свищовския “Академик”.