Етърци U15 биха “Спартак” (Пл) с 3:1, U17 изпуснаха “Розова долина”

Публикувано на вт, 12 окт. 2021
79 четения

Третата си победа в първенството грабнаха младите етърци в елитната U15 група. “Виолетовите” биха с 3:1 плевенския “Спартак”, като имаха пълен превес през целия мач. Тонислав Донков откри резултата преди почивката, като навлезе на скорост и стреля в ъгъла за 1:0. Домакините направиха и куп пропуски, а три пъти топката срещаше и гредите.
Радослав Найденов удвои резултата с красив гол от пряк свободен удар – 2:0. Третото попадение вкара Кристиан Пашов, който също напредна на скорост и прати топката под гредата. Чак в последната минута плевенчани стигнаха до почетен гол за крайното 3:1.
Етърци събраха 9 точки от осем мача с положителна голова разлика 18:15. В следващия кръг на 17 октомври от 13 ч. гостуват на “Локомотив” (Пловдив).
Юношите младша възраст не успяха да бият “Розова долина”, като мачът завърши без голове 0:0. “Виолетовите” направиха много пропуски, като изпуснаха и дузпа. В 50-ата минута след хубав удар от фаул вратарят на гостите събори Павел Иванов и последва наказателен удар. Капитанът Димитър Колев стреля от бялата точка, но стражът спаси удара му.
Два опасни удара отправи Георги Иванов, като първият бе избит от защитник от голлинията, а вторият бе с мъка уловен от вратаря. Гостите разчитаха на контри основно чрез Никола Арнаудов и Християн Цанев, като удар на първия бе уловен, а диагонален изстрел на втория мина до гредата.
В 69-ата минута “Розова долина” остана с човек по-малко, след като капитанът Христо Поров получи червен картон за удар без топка. Етърци натиснаха здраво и по чудо не успяха да стигнат до победата. Стефан Йорданов от фаул опасно стреля до левия стълб. Параболичен удар на Преслав Симеонов мина до гредата, в 85-ата минута Пламен Иванов отблизо стреля във вратаря, а в добавеното време след центриране отдясно Цветомир Дончев на празна врата стреля над гредата.
“Етър” е на 11-ото място със 7 точки, а в неделя от 15 ч. също гостува на “Локомотив” (Пловдив).