Етърки разгромиха с 8:1 “Риал”, втори са в класирането на “А” група

Публикувано на вт, 16 юни 2020
143 четения

С разгромна победа започна женският тим на “Етър” подновеното първенство на “А” група. На терена “Трифон Иванов” великотърновки разбиха с 8:1 “Риал” (Ковачевци) и запазиха второто си място. “Болярките” уверено преследват сребърните медали за първи път в историята си, но не са се отказали да гонят и титлата!
Мачът започна с гол “от съблекалните”. Още в първата атака Недрет Заструг с прехвърлящ удар матира вратарката на гостенките – 1:0. После съперникът изнесе играта напред, но в 17-ата минута Мирела Моева стреля отдясно за 2:0. Преди това удар на Лора Петрова бе спасен, а до почивката възможности имаше и пред Мирела Моева и Велизара Владимирова. Велизара бе рожденичка и преди мача съотборничките я поздравиха с “Happy Birthday”.
Второто полувреме донесе нови 7 гола и разгром, въпреки сипещият се дъжд. Пак още в първата атака Диляна Йорданова бе изведена отляво и стреля за 3:0. Отново тя след извеждащ пас в 60-ата минута от чиста позиция вкара четвъртия гол. Много красива бе следващата голова атака секунди по-късно – вратарката Лора Атанасова прати топката напред, Владимирова продължи към Моева, която покачи на 5:0.
После етърки намалиха темпото и в 69-ата минута националката на “Риал” Полина Ръсина проби на скорост и върна почетен гол за 5:1. Тя имаше и още две възможности, но Лора Атанасова се справи отлично.
До края “виолетовите” се развихриха и добавиха нови три попадения. В 74-ата минута капитанката Лора Петрова вкара за 6:1, а веднага след центъра отново тя бе изведена и наниза седмия гол. Крайното 8:1 оформи резервата Спасимира Евстатиева още с първото си докосване на топката след влизането си в игра.
Така етърки имат вече 24 точки от 8 победи и 2 загуби и са втори в класирането, като изпреварват с 2 т. “Пълдин” (Пловдив), който им гостува на 2 юли. Водач е НСА с десет победи, а титлата ще се реши още в следващия кръг на 20 юни от 18 ч., когато “Етър” гостува в столицата и трябва да вземе директния мач, след което да разчита на още една грешка на столичанки.
“Етър”: Лора Атанасова, Тодорка Златкова, Анастасия Трифонова, Дияна Дечева, Недрет Заструг, Теодора Йорданова, Лора Петрова, Мирела Моева, Симона Стоянова, Велизара Владимирова, Диляна Йорданова (Йоанна Стефанова, Цвети Василева, Габриела Иванова, Михаела Михайлова, Спасимира Евстатиева).