Етърки отстъпиха с 1:3 на “Пирин”, не заслужаваха да загубят

Публикувано на пт, 18 юни 2021
103 четения

Женският тим на “Етър” отстъпи с 1:3 на “Пирин Лейдис” в мач от 25-ия кръг на “А” група при жените. “Виолетовите” обаче бяха по-креативният отбор и не заслужаваха да загубят.
Отново без куп контузени състезателки излязоха “болярките”, а преди мача стана ясно, че от тима е освободена Недред Заструг. Въпреки това тимът игра компактно и имаше по-чистите положения. Още в 9-ата минута Мирела Моева предприе типичния си рейд, завършил с удар, който бе блокиран. Отново тя стреля отдясно от малък ъгъл, но вратарката улови. В 19-ата минута пак Мирела Моева получи чудесен пас от Симона Стоянова и от малък ъгъл стреля до гредата.
Гостенките отговориха само с един удар на Антонина Шопска, уловен от Мартина Илиева. В 32-ата минута Шопска навлезе и падна в пеналта, реферът отсъди дузпа, която треньорът Валентин Витанов оспори и Милен Въжарски му показа червен картон.
“Виолетовите” можеха да изравнят в 42-та минута, когато Йоанна Стефанова стреля, но вратарката спаси. Малко след това пък Мирела Моева се откъсна, изпревари вратарката и копна топката над нея, но тя срещна напречната греда. В 58-та минута все пак домакините изравниха, след като Моева пак изпревари вратарката и вкара за 1:1.
До края Шопска от гостенките стреля до гредата, а удар на Симона Стоянова бе избит от вратарката. Мачът отиваше към крайно 1:1, когато в 89-ата минута след една атака отдясно Силвия Джалева отблизо направи 1:2, а още в следващата атака Антонина Шопска добави и трети гол – 1:3. Етърки са на пето място в класирането с 43 точки, а в неделя от 16:00 ч. гостуват на лидера НСА.
“Етър”: Мартина Илиева, Тодорка Тодорова, Анастасия Трифонова, Йоанна Стефанова, Цвети Василева, Симона Стоянова, Мирела Моева, Михаела Михайлова, Миланка-Ерослава Евдокимова (85 Татяна Радоева), Павлина Николова, Стефания Маринова (85 Тереза Попова).