Етърки до 15 г. спечелиха турнир в Дряново

Публикувано на ср, 8 Ное. 2017
147 четения

Пореден заслужен успех постигнаха девойките на “Етър” до 15 години, които спечелиха регионалния си турнир в Дряново. Четири отбора спориха за купата за първото място, като играха всеки срещу всеки.
Първият мач на етърки бе срещу силния тим на “Светкавица” (Градежница). Великотърновки поведоха с 1:0 с гол на Диляна Йорданова и така завърши първата част, но след почивката съперничките изравниха и мачът завърши 1:1. Втората среща бе с “Боруна” (Царева ливада) и бе спечелена с убедителното 8:0. С пет попадения се отличи отново Диляна Йорданова, два добави Паолина Марова, а един – Йоана Стефанова. Етърки имаха пълен превес, направиха още пропуски, удариха греди и резултатът можеше да е двуцифрен.
В другия си мач “Светкавица” (Градежница) победи с 2:1 “Янтра” (Габрово), а накрая би “Боруна” (Царева ливада) с 5:0. Етърки се нуждаеха само от победа срещу габровки за първото си място и се наложиха с 3:0. Симона Стоянова се разписа веднъж, а два пъти – Диляна Йорданова.
Така “Етър” и “Светкавица” завършиха с по 7 точки, но великотърновки станаха първи с далеч по-убедителната голова разлика 12:1 срещу 8:2 на тима от Градежница. Треньорът Валентин Витанов отличи за играта им Диляна Йорданова, Анастасия Трифонова, Бойка Тодорова и Симона Стоянова.
Шест футболистки на “Етър” са извикани на лагер в националния отбор на България до 17 години от 20 ноември, съобщи треньорът Валентин Витанов – Диляна Йорданова, Ивана Евтимова, Бурчин Хюсеинова, Паолина Марова, Симона Стоянова и Йоана Стефанова.