Етърки биха “Бъки” с 33:23

Публикувано на пн, 11 февр. 2013
283 четения

Шир Вакрат вкара 10 гола.

Хандбалистките на “Етър-64” удариха “Бъки” с 33:23 (15:9) и на практика си осигуриха първото място след редовния сезон, тъй като преднината им в класирането вече е 6 точки пред габровки. Дербито се игра пред пълна до краен предел зала в ДКС “Васил Левски”, като публиката бе изкушена от две спортни прояви една след друга – хандбалния мач и финалите на футболния турнир. За публиката имаше още изненади – томбола с награди от спонсорите “Бритос”, ХМИ и “Орифлейм”, както и изпълнения на малките мажоретки от ЦДГ “Соня”.
Надмощието на етърки бе очевидно и продължи през целия мач. Резултатът стана 6:2 в 10-ата минута, като домакините продължиха да поддържат аванс от 4-5 гола. Чак в 20-ата минута Пр. Сиракова от гостенките намали до 9:6 и това бе най-малката преднина на “Етър-64” в мача. Постепенно великотърновки започнаха да я увеличават и почивката дойде при 15:9. За “виолетовите” играха Гери Александрова, Александрина Бурнева, Соня Богданова, Зоя Стефанова, Даниела Коцева, Шир Вакрат и Анна Захарова, а после влезе и Маги Дончева. През втората част на вратата бе Деси Николова, играха още Станислава Димитрова, Зорница Стефанова и Дария Събева.
Хубави контри, завършвани от Богданова и Бурнева изправиха на крака публиката. Важни голове вкара Зоя Стефанова. Отново силен мач направи израелката Шир Вакрат, която завърши срещата с 10 попадения. 9 има Бурнева, а за габровки най-резултатна с 6 гола бе Роксана Радева. В 50-ата минута резултатът вече бе 27:20, а краят дойде и при най-голямата преднина – 33:23. В следващия кръг “Етър-64” почива, а на 23 февруари гостува на “Васил Левски” в Нови Пазар.
“Етър-64”: Александрова, Богданова 4, Зоя Стефанова 6, Бурнева 9, Вакрат 10, Коцева, Дончева (Николова, Захарова 1, Димитрова 3, Зорн. Стефанова, Събева).