„Етър“ започна подготовката си за новия сезон във Втора лига. 17 футболисти изведоха днес старши треньорът Светослав Петров и екипът му за първата тренировка на стадион „Ивайло“. Сред тях от досегашния отбор са капитанът Георги Александров, Иван Василев, Мартин Николов, Кольо Станев, Ангел Мартинов и Атанас Атанасов. Николай Янков и Принс Мбаке са получили разрешение от Светослав Петров да закъснеят по лични причини, желанието на клуба е в отбора да останат и Дидис Пита и Жан-Марк Тибуе. Редица юноши от школата, сред които Радослав Найденов, Георги Иванов, Росен Върбишки, Йоан Маринов, Антони Ангелов, Тонислав Донков, Костадин Белалиев, Вилислав Михайлов и други, също се включиха в подготовката с първия тим.
Трима талантливи юноши от школата на „Етър“ подписват първите си професионални договори с родния клуб. Това са Атанас Атанасов, който вече има мачове с първия отбор в елита, както и Росен Върбишки и Георги Иванов, които и досега водеха подготовка с представителния тим. И тримата бяха основни футболисти на дублиращия тим, а преди това и на „Етър“ U17. „Етър“ ще продължи линията да залага на кадри от собствената си школа.
Опитният нападател Преслав Йорданов е първото ново попълнение на „виолетовите“ за новия сезон.
Роден е на 21 юли 1989 г. в Плевен. Висок е 192 см и играе като централен нападател. Юноша е на „Спартак“, през 2007 е привлечен в „Локомотив“ (София) едва на 18 г., като е отдаван и под наем „Локо“ (Мз), „Спартак“ и „Беласица“. Играл е още в „Черноморец“, „Ордабаси“, „Пирин“, „Септември“, а за последно бе в „Добруджа“, като почти навсякъде е водещ голмайстор в отборите си. Бил е юношески и младежки национал, в „А“ отбора на България има 1 мач. Общо в Първа и Втора лига Преслав Йорданов има 265 мача, в които е отбелязал 78 гола.
„Получих покана от старши треньора Светослав Петров, разбрахме се и съм тук. Радвам се, че съм в „Етър“ – отбор с традиции, и се надявам да помогна за завръщането в Първа лига. Надявам се да вкарвам голове и най-важното – отборът да побеждава! Чувствам се перфектно, добре съм физически, дай Боже да имаме късмет и да побеждаваме“, заяви Преслав Йорданов преди първата си тренировка с виолетовия екип.








Къде няма да има ток







