Елмира Камушева с две отличия от държавното по художествена гимнастика

Публикувано на чт, 27 юни 2013
258 четения

Две трети места спечели гимнастичката на “Етър Елит” Елмира Камушева на завършилото в Стара Загора държавно първенство по художествена гимнастика, категория “Б”. Великотърновката извади лош късмет да изтегли стартов № 1, но въпреки това се класира трета в многобоя при девойките ст. възраст в конкуренцията на още 89 гимнастички. Шампион стана Елина Стоянова от “Чар ДКС” (Вн). В шампионата на отделните уреди Елмира завърши трета на топка и четвърта на обръч. Родената през 1999 г. състезателка тренира художествена гимнастика от шестгодишна. Възпитаничка е на треньорката Антоанета Петкова, която е работила много върху гъвкавостта й. В момента е ученичка в Спортното училище, м.г. тренира и акробатика при Здравко Великов в Г. Оряховица. Отборно “Етър Елит” се нареди на седмо място. При по-малките гимнастички Деница Друмева завърши на 7 място, оставайки 91 състезателки след себе си.