Един бронзов медал за “ИПОН-87” от държавния шампионат по джудо

Публикувано на пт, 30 ян. 2015
206 четения

Трима състезатели на еленския клуб “ИПОН-87” взеха участие в Държавния личен шампионат по джудо за юноши и девойки старша възраст, проведен в град София. В зала “Христо Ботев” възпитаниците на треньора Йордан Мирянов спечелиха един бронзов медал. Отличието завоюва Милен Йорданов в категория до 60 кг при конкуренцията на 40 участници. Милен спечели 6 мача и загуби само един, което му осигури третото място в категорията.
Шампион стана Божидар Темелков от Спортна академия Ставен, победил на финала Васил Братойчев от ЦСКА. Другите двама еленчани Ивелин Карачоров (до 66 кг) и Йордан Мирянов (до 73 кг) заеха тринадесетите места в своите категории. Конкуренцията и при двамата бе от по 42-ма състезатели. От “Джудоспорт” (Свищов) на тринадесето място се подредиха Радка Трифонова в кат. 52 кг и Мартин Стефанов в кат.73.