Две греди, автогол и “Етър” се запъти към Втора лига…

Публикувано на пн, 4 мар. 2024
147 четения

“Етър” загуби с 1:2 стратегически важния мач с “Локомотив” (Сф) и вече само чудо може да го спаси от изпадане. “Виолетовите” този път играха с много желание, нацелиха два пъти гредите, но се видя, че им липсва качество.
Първата възможност бе за гостите, когато Димитър Митков напредна и нанесе удар от границата на наказателното поле, който Мартин Величков отрази. “Етър” отговори с мощен шут на Георги Ангелов в 5-ата минута, който вратарят Любенов извади в корнер.
“Виолетовите” атакуваха непрекъснато преди почивката, но късметът тотално им обърна гръб. В 29-ата минута Тибуе центрира и Мартин Моран с глава нацели напречната греда. Отскочилата топка попадна у Кнежевич, който обаче стреля право в краката на застаналия на голлинията Бруно Франко.
Ситуацията се повтори и в 37-та минута. Пак Тибуе центрира и Иван Василев стреля с глава, вратарят отклони топката и тя пак срещна напречната греда. Последва добавка на Василев, но пак в краката на защитник.
Втората част започна с удар на Ларучеа над гредата, но в 53-та минута дойде студен душ. След един пресилен фаул Красимир Милошев центрира и Горка Ларучеа с глава си вкара автогол, като прехвърли вратаря Величков – 0:1. Това стъписа домакините и в 64-та минута едва не получиха и втори гол – Красимир Станоев видя, че вратарят е излязъл напред и от 55 метра го прехвърли. Величков успя да се върне и отклони леко топката, която срещна десния му стълб. “Етър” все пак не се отказа да търси пролука в подредената с петима бранители защита на гостите. В 81-та минута Николай Янков изведе Иван Василев, който с удар с десния крак изравни – 1:1. До края стана един луд мач, в който двата отбора зарязаха защитните действия и се втурнаха да търсят победата. Величков спаси майсторски два удара на Николов и Милошев. В 89-ата минута обаче Траоре центрира към непокрития на задна греда Ивайло Найденов, който донесе победата на локомотивци.
“Етър”: Мартин Величков, Георги Ангелов, Георги Александров, Хосекарлос ван Ранкин, Жан-Марк Тибуе, Дидис Лутумба, Горка Ларучеа (76 Моузес Кандидус), Ловре Кнежевич (86 Ивайло Димитров), Йоахим Карсела (86 Мартин Николов), Мартин Моран (65 Николай Янков), Иван Василев.