Девойките на “Етър-64” с достоен завършек на хандбалната година

Публикувано на ср, 16 Дек. 2015
226 четения

Достоен завършек на хандбалната есен направиха девойките старша възраст на “Етър-64”. Само гол раздели възпитаничките на треньорката Йонка Генчева от първото място в турнира от надпреварата до 19 години.
Първенството в тази възраст е в турнири, като осемте отбора са разделени в две групи по 4 тима. “Етър-64” е с “Ники спорт” (Сливница), “Панагюрище” и “Бъки” (Габрово). Първият турнир бе в Панагюрище, където “виолетовите” спечелиха две победи над домакините и “Ники спорт” и загубиха с 4 гола от габровки. Вторият бе във Велико Търново в зала “Сава Величков”.
Етърки взеха две убедителни победи и в драматичен трети мач отстъпиха с 1 гол на силния тим на “Бъки”, голяма част от чиито състезателки са в основния женски отбор на габровки.
В първата си среща “виолетовите” играха с “Панагюрище” и още до почивката решиха нещата в мача, като поведоха с 14:4. През втората част те увеличиха аванса си до 12 гола за крайното 22:10.
Пълно бе превъзходството на етърки и във втората им среща с “Ники спорт” (Сливница). Началото отново бе ударно и почивката дойде при убедителното 16:5, като в крайна сметка се наложиха с 23:14.
Решаващият трети мач, който трябваше да определи победителя, бе срещу “Бъки”. Играта бе много оспорвана и “Етър-64” поведе след първото полувреме с 10:9. И през второто се игра гол за гол, като секунди преди края резултатът бе равен 19:19, но габровки овладяха топката и вкараха победен гол за 20:19.
Третият последен турнир между четирите отбора ще бъде през февруари в Сливница.
Най-резултатна в мача с “Бъки” бе Данислава Петрова, която завърши със 7 гола в актива си. Пет добави Антония Игнатова, 4 – Кристиана Караманлиева, 2 – Мария Спиридонова и един – Виктория Маринова.
“Мачът вървеше гол за гол срещу силен съперник. Доволна съм от показаното, силна игра на целия отбор. Момичетата показаха, че израстват и вървят добре в развитието си. Благодаря на всички за представянето”, коментира треньорката Йонка Генчева.
“Етър-64”: Мартина Хараламбиева, Виктория Маринова 1, Антония Игнатова 5, Станислава Динева, Кристиана Караманлиева 4, Данислава Петрова 7, Мария Спиридонова 2 (Михаела Ангелова, Симона Ангелова, Ралица Димова, Цветомира Долчинкова).