Девет медала за ШК “Етър” от “Слънцата на Трявна”

Публикувано на пн, 30 май 2016
459 четения

Шахматистите на “Етър” с отлично представяне в Трявна.

9 медала спечелиха шахматистите на “Етър” от традиционния детски фестивал “Слънцата на Трявна” до 14 г. Участваха 66 деца от 12 клуба, като етърци бяха с 19 участници, от които 4 двойки близнаци! Турнирът за пръв път важи за международен рейтинг, бе в 6 кръга при контрола 60 мин. +30 секунди добавено време на ход. Всички деца до 8, 10, 12 и 14 играха смесено. Класирането накрая бе по възрастови групи, отделно момичета и момчета, като освен купи, грамоти и медали имаше и 3 парични награди по генерално класиране. Всички получиха сертификат за участие.
Слав Чамурков, който още няма 7 г., грабна купата при най-малките с 4 т. Неговият съотборник Виктор Бенков стана втори също с 4 т. и взе среброто. Веселин Чамурков е пети с 3 т. Приятна изненада бе второто място на Никол Желязкова при най-малките момичета. За нея това е първо сериозно състезание по шахмат. Групата до 10 г. бе много силна. Тук поставеният под № 1 Никола Николов от “Етър” загуби нелепо в третия кръг от съотборника си Пламен Стоянов и изостана в класирането. Пламен надигра след това друг свой съотборник – Кристиан Ангелов, и поведе, а след две ремита заслужи бронзовия медал с 5 т. Никола Николов, Кристиан Ангелов и Стилиан Ангелов финишираха с 4 т. и са съответно на 6, 8, 9 място. При момичетата Александра Маринова донесе бронз с 3 т.
При 12-годишните момчета Ерол Билялов с 4 т. взе среброто. Радост Радкова спечели купата при момичетата с 4 т. Тя стартира отлично, но загуби последните два кръга. Малко не ѝ достигна да победи К. Стоилов, но пък при момичетата нямаше конкуренция.
В най-горната група до 14 г. Татяна Кирилова раздели второто място с 3,5 т., но остана втора след Детелина Христова от “Орловец”. Трета е Виктория Маринова от “Етър”. Стефан Тодоров до 14 г. беше в борбата за медалите до последно, но остана четвърти по допълнителни показатели с 4 т. Анатоли ПЕТРОВ