Дария Златева и Ани Трендафилова с второ място за Купа България по спортно катерене

Публикувано на чт, 23 Ное. 2017
209 четения

Две състезателки на Алпийски клуб “Трапезица 1957” се класираха на второ място в турнира за Купа България по спортно катерене за подрастващи. Надпреварата включваше 5 състезания с 8 проведени дисциплини по трудност, скорост и боулдър. При най-малките момичета до 7 г. Дария Златева е втора с актив от 600 т. В осемте старта тя записа 7 втори и едно трето място. В същата група Цвета Дучева е трета, а Мира Стаменова четвърта. Елеонора Кънева от “Еделвайс 74” (Килифарево) завърши на пето място. При момчетата Борис Шомов е шести, а Александър Дражек седми. Носител на трофея при момчета до 7 г. стана наследникът на Калин и Петя Гърбови – Самуил, състезаващ се за СК “42”. Във възрастова група момичета 14-15 г. Ани Трендафилова е втора. Йоан Михайлов завърши на трето място в група момчета 12-13 г. и стана най-добре представилият се състезател на клуба при подрастващите в мъжкото направление. Никола Христов и Лилия Иванова са на пето място при юноши 18-19 г. и девойки 16-17 г. Преслав Пенев (16-17 г.) и Михаил Георгиев (14-15 г.) са шести в своите групи. От “Еделвайс 74” най-добре се представи Тодор Шарков, който е трети при юноши 18-19 г. Състезателите на КСКЕС “Алтиус” (Сф) са начело със спечелени 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови купи, следвани от НСА (Сф) с 3 златни, 7 сребърни и 4 бронзови купи, и СК “42” (Сф) – 2 златни и 2 бронзови купи.