Борис Борисов и Преслава Димкова отиват на световно по латиноамерикански танци

Публикувано на чт, 19 окт. 2017
1093 четения

Танцова двойка от клуб “Фиеста” ще представя България на световно първенство за юноши старша възраст по латиноамерикански танци на 4 ноември в Букурещ. БФ по спортни танци официално определи Борис Борисов и Преслава Димкова за участници на световното първенство, базирайки се на постигнатите от тях резултати. Двойката е шампион на България при юноши младша възраст, вицешампиони при юноши старша възраст, победители на национални и международни турнири, носители на Купа България. Борис и Преслава са най-добрата танцова двойка на страната в латиноамериканските танци. Двамата тренират заедно от 8 години под ръководството на личния си тренъор Таня Шуманова и консултант-тренъори Калоян Иванов( победител в Dancing Stars, топтренъор и съдия) и Олга Седова – именит руски тренъор. Борис е на 14 г., ученик от СУ “Вичо Грънчаров”, Преслава е на 13 г., ученичка от ОУ “Бачо Киро”. “Полагаме много усилия за качествена подготовка и се надяваме на достойно представяне”, сподели Таня Шуманова.
Борис и Преслава, като част от националния отбор, имат и покана за участие в отборно световно първенство през месец декември в Дубай. Последният успех на двамата бе на открития национален турнир по спортни танци и Купа България в Стара Загора. В състезанието участваха над 400 танцови двойки, разделени по възраст и клас, които показаха танцовите си умения в латиноамериканските и стандартните танци и бяха оценени от 11-членна съдийска комисия. Борисов и Димкова спечелиха безапелационно златните медали в 15В латина. На Купа България танцовата двойка на “Фиеста” демонстрира много техника, музикалност и перфектна презентация и отново спечели златото. Успешен дебют направиха и най-малките надежди на клуба. Пресиян Алексиев и Ивелина Петрова стартираха във възраст деца до 9 г. и достойно заеха трета позиция. Във възраст до 13 г. Димитър Станков и Елица Райкова се класираха на четвърто място. В клас 15С дебют направиха и Емилиян Добрев и Йоана Трифонова и заеха петото място. Председателят на клуба Таня Шуманова благодари за подкрепата и доверието на всички родители, на Община В. Търново и на ръководството на ДКС “В. Левски”.