БК “Етър 49” е в топ 12 на клубовете за подрастващи в мъжко направление

Публикувано на пн, 3 авг. 2015
126 четения

БК “Етър 49” е единственият представител на областта в двадесетицата на най-добрите клубове в България за подрастващи в мъжко направление за 2015 година. След края на всички държавни първенства бе изготвено крайното сумарно класиране за подрастващите. При пресмятане на точките на клубовете в класацията бе използвана нова система, според която всеки отбор шампион на България получава 10 точки, всеки втори – 9, трети – 8 и т.н. до осмо място, което носи 3 точки в класацията. Всички клубове, завършили между 9/12 място, или по-назад, получават 2 точки, независимо от позицията си. Всички клубове, участвали във финали В, получават по 1 точка. През изминалия сезон подрастващите гарнитури на “Етър 49” участваха в два финала А, което им отрежда 5 точки и дванадесето място, заедно с тима на БК “Хасково”.
Великотърновските баскетболисти завършиха на осмо място на държавните финали за кадети до 16 години, а при момчетата до 12 години са десети. Комплексен победител в класацията е “Буба Баскетбол” с 35 т., следван от “Шампион 2006” с 27 т. и “Черно море Порт Варна” с 24 т. При подрастващите в женско направление № 1 е столичният “Левски” с 33 т. В тройката са още “Черно море Одесос” с 30 т. и “Септември 97” с 29 т.  Баскетболен клуб “Росица” (Поликраище) е на 20-то място. През сезона възпитаничките на Маринела Агаларева взеха бронзови медали във финал Б на държавното първенство за кадетки.