Баскетболистите на “Етър 49” с две победи

Публикувано на пт, 12 апр. 2024
38 четения

Баскетболистите на “Етър 49” записаха две победи в срещите с “Чардафон” (Габрово) и се класираха на финал в плейофите на ББЛ “Б” група – “Център”. В първия мач възпитаниците на Ивайло Стоименов пречупиха съперника си със 77:74 (42:33). Вторият двубой в Троян също бе оспорван. Лидерите от редовния сезон поведоха с 10 т. в първата четвърт, но габровци се върнаха бързо в мача, като в началото на второто полувреме дори поведоха в резултата. “Виолетовите” обаче показаха силна и неуморна защита, която даде отражение през последната четвърт, за да се стигне до крайното 85:64.
Най-резултатен за етърци беше Мартин Недев с 20 т., а за “Чардафон” Антонио Станков записа най-много точки- 23 т.
В другата полуфинална серия “Дрийм тийм” (Троян) надделя два пъти над “Локомотив” (Горна Оряховица) с 59:53 и 85:74, като съответно оформи и финалния сблъсък с “Етър 49” за купата – повторение на сценария от миналата година. Двата тима ще се срещнат на 21 и 27 април. Същите дати са предвидени и за двубоя за 3-4 место между “Локомотив” и “Чардафон”.