Атанас Атанасов стана шампион на ШК “Асеневци”

Публикувано на ср, 8 мар. 2017
232 четения

ШК “Асеневци” организира верига от четири последователни турнира в рамките на четири месеца, от които да излъчи и свой победител за настоящата учебна година. “Шахматно царство” събра 59 участника, “Снежна царица” – 63, “Коледна звезда” – 58 и “Баба Марта” – 64 ученици. От четирите турнира се взеха трите най-добрите представяния и се направи генерално класиране за цялата верига.
Първи победител в “Шахматно царство” стана Атанас Атанасов от II клас, ученик в ОУ “Бачо Киро”. На втория турнир от веригата Наско отново грабна купата и стана победител, първото място в “Снежна царица” обаче бе отстъпено на една от надеждите на ШК “Асеневци” Радост Радкова, ученичка в ОУ “П.Р.Славейков”. Купата “Баба Марта” отново отиде в ръцете на една талантлива млада девойка от ОУ “Бачо Киро” – Белослава Друмева.
Генерален победител стана Атанас Атанасов, който бе награден с таблет, златен медал, списание “Шахматна мисъл”, както и голямата купа за шампион на клуба. Втори и трети се наредиха Александър Узунов от ОУ “Бачо Киро” и Виктор Кирчев от СУ “Вела Благоева”. За тях имаше специално поръчани медали с гравирани шахматни фигури отгоре, както и специални шахматни комплекти, на които да се подготвят вкъщи за бъдещи изяви. На четвърто, пето и шесто място се подредиха Берк Ружди, Димитър Марков и Александра Хаджиева.
От генералното класиране бе излъчен и победител при децата, започнали тренировки тази учебна година. В крайна сметка надделя Виктор Вергилов от ОУ “Бачо Киро”, пред Денислав Христов от Павликени, Николай Иванов от ОУ “Бачо Киро”. Призьорите бяха наградени с медали и шахматни комплекти. От 31 март до 2 април ШК “Асеневци” организира детски турнир “Търновско царство” с награден фонд 1500 лв., където ще участват деца от цялата страна.