Андрей Абаджиев – втори на коледното бягане в Пасарел

Публикувано на чт, 19 Дек. 2013
197 четения

216 души, на възраст от 4 до 60 години, от които 74 жени и 142 мъже взеха участие в коледното бягане “The Christmas Run” в Пасарел. Дегизирани с коледни костюми, участниците се състезаваха на три различни дистанции от 6.6, 11.4 и 18 км.
Трасето преминаваше през живописния пейзаж в южната част на Лозен планина и откриваше невероятната гледка към Пасарелско езеро и Витоша. При мъжете, които бягаха на 18 км дистанция, Андрей Абаджиев от “Браун Тим” се класира на второ място с време 1:20:36 ч. в конкуренцията на 81 бегачи. Съотборникът му Петър Попункьов е пети с 1:23:36 ч. Победител стана лекоатлетът Александър Йотовски от СК “Атлет”, който спря хронометрите на 1:18:57 ч. Победителка на най-дългата дистанция при жените е Мария Николова, която е първата българка, успяла да завърши най-престижния ултрамаратон в Европа “Обиколката на Мон Блан”, и то класирайки се в челните 20 места.
Следващият старт от веригата “TrailSeries” е на 19 януари 2014 г. в с. Железница. “Trail Series” организира по едно състезание сред природата всеки месец от годината. Най-добрите във всяко състезание получават точки, с които се състезават за генералното класиране, излъчващо най-добрите 10 за последните 12 месеца. На всяко състезание има награди, раздавани на лотариен принцип.