8 отличия за каратистите на “Катана” от европейското по киокушин

Публикувано на пт, 25 Ное. 2016
470 четения

2 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала е активът на великотърновския клуб “Катана” от европейското първенство по карате киокушин на федерация IFK, проведено в Елин Пелин. Над 200 състезатели от Турция, Гърция, Русия, Израел, Сърбия участваха в шампионата. Европейски шампиони станаха Христиана Димитрова и Виктор Евгениев (до 12 г.). Малко не стигна за злато на Юлия Драганова (до 12 г.) и Николай Друмев (до 10 г.), които останаха втори. Бронзови медали спечелиха Мартин Маринов (до 14 г.), Кристиян Димов (до 12 г.), Георги Йорданов и Гален Николов (юноши младша възраст). На 3 и 4 декември четирима състезатели на “Катана” ще участват на 5-ото световно първенство на KWU във Варна. Клубът ще бъде представен от Георги Йорданов, Гален Николов, Христиана Димитрова и Светлин Ангелов.
“Горд съм с нашите състезатели. Мисля, че няма друг великотърновски клуб, без значение от спорта, който да изпраща толкова състезатели на световно първенство. Благодаря на състезателите за упоритостта, благодаря и на онези, които ни помагат непрекъснато”, коментира сенсей Самир Мутишев. Междувременно той стана шампион на шампионите по време на международния турнир за купа “Шумен”, проведен в неделя.