7 отличия за ориентировачите от “Плана оупън”

Публикувано на пн, 16 май 2016
141 четения

С един златен, три сребърни и три бронзови медала се завърнаха представителите на двата търновски клуба по ориентиране от двудневното състезание “Плана оупън”, проведено в околностите на Природен парк “Витоша”. Надпреварата включваше два старта на средна дистанция, по които се състезаваха 305 ориентировачи. В елитния клас при мъжете победител стана Кирил Николов – Дизела, който записа второ и първо място в двата старта. Горнооряховецът Иван Сираков завърши втори, след първо и трето място. Председателят на “Браун Тим” Николай Димитров се окичи с бронз, съотборникът му Андрей Абаджиев е десети. В елитната женска група Валерия Станева е пета, съекипничката ѝ от “Браун Тим” Камелия Георгиева е десета. Единственият златен медал спечели Петя Димитрова, участничка в група Жени-45. Съотборничката ѝ от “Браун Тим” Маргарита Тодорова е четвърта. Бронзови медали завоюваха Йордан Стоянов в група Мъже-35 и Кристиана Гецова при Жени-20. Младата надежда на “Браун Тим” Димитър Димитров е четвърти при 12-годишните момчета. Димитър Евгениев е пети при Мъже-45, Димитър Димитров финишира шести при Мъже-50. Другият клуб по ориентиране “Трапезица 1954” спечели три сребърни медала. Най-близо до върха бе Елица Атанасова, която остана само на 33 секунди от победителката Цвети Илиева от “Вариант 5” (Търговище) при девойки до 18 години. На второ място завършиха още Валентин Шишков в група младежи до 20 г. и Марияна Атанасова в група Жени-35. В събота вечерта пък Иван Сираков взе участие в най- голямото състезание по ориентиране за щафети “Тиомила”. Той стартира на първи пост за шведския си отбор – “Стора туна”.