4 отбора с пълен актив от 6 точки досега в турнира

Публикувано на пн, 18 ян. 2016
445 четения

Четири отбора досега са с пълен актив от по 6 т. и са на крачка от следващата фаза в зимния турнир по футбол в ДКС “В. Левски” след изиграването по два кръга в първите три групи. Първият бе “Продължаваме напред” от група А, който победи “Илстрой” с 4:1. “Брайтън” спечели с 1:0 срещу “Геги Трейд”.
“Амфора” (Драганово) очаквано взе втора победа в дербито на група Б срещу “Аутсайдерите”. Тимът поведе с гол на Лъчезар Русев, но малко след това Марио Йовов изравни, а точно преди почивката Пламен Цонев изведе “Аутсайдерите” напред с 1:2. През втората част обаче играчите на “Амфора” превъзхождаха и с три поредни гола решиха мача. Първо Калоян Илиев изравни, а в 36-ата минута пак той обърна до 3:2. В следващата минута Димитър Кушев покачи на 4:2, преди Бисер Блажев да оформи крайното 4:3.
В другата среща от групата “Gang Bang” разгроми с 5:1 “Палавниците” и съхрани шансовете си да продължи напред. Димитър Димитров – Херо откри, друг бивш етърец Димитър Цонев с още два гола доведе до 3:0 в 6-ата минута. До края Димитър Димитров стигна до хеттрик, а за съперника почетен гол върна Александър Трендафилов.
В група В има поляризация на силите – два отбора са с по 6 т., а другите два – без точки. “Севлиево” взе втора убедителна победа: 6:0 над “Пъмп Систем”. Добри Петров отново вкара хеттрик, преди това Георги Стойчев бе открил в 6-ата минута. В края по един гол добавиха и Милен Ванков и Павлин Иванов.
“Ресторанти Бианко” биха с 6:2 “Фен клуб “Етър”. Тимът повеждаше, но с голове на Стефан Нешков феновете докараха нещата до 2:2. До края обаче “Ресторанти Бианко” нанизаха още четири, като Борислав Иванов завърши мача с 5 гола и излезе начело сред голмайсторите в турнира, а другото попадение бе на Ивелин Борисов.
Днес турнирът продължава с мачовете от група Г “Куцаров спорт” – “Волтрон” (17 ч.) и “Янтра” (Драганово) – “Няма смисъл” (18 ч.). След тях са двубоите от група Д “Гранде” – “Тера трак” (19 ч.) и “Водстрой” – “Тогеди” (20 ч.).