4 медала за ветераните от Килифарево

Публикувано на вт, 16 юли 2013
159 четения

4 медала спечелиха двама килифаревски ветерани на държавното първенство по лека атлетика в Правец. 71-годишният Никола Гунчев стана шампион на гюле във възрастта до 75 г. и е трети на диск.
87-годишният Георги Бъчваров се окичи със сребро на диск и бронз на гюле. Бай Георги сподели, че се е готвел предимно на чук, но организаторите не са провели състезание и това го е лишило от отличие. Той добави, че двамата с Никола Гунчев тренират всеки ден, когато наближи първенство.
Преди старта в Правец даже му откраднали чука, тъй като го скрил в тревата, за да не го носи до дома си. Това обаче няма да го откаже от заниманията, защото вече започва да си прави нов чук, и заедно с Гунчев започват подготовка за Балканското за ветерани в Хърватска.