22 риболовци спориха за купа “Янтра”

Публикувано на ср, 28 февр. 2018
302 четения

Йонко Йотов от Ловеч спечели деветото издание на зимния турнир по спортен риболов, организиран от горнооряховския клуб “Янтра”. Студ, дъжд и сняг съпътстваха състезанието, което се проведе до моста към Долна Оряховица. Риболовът вървеше слабо, но всички несгоди не изплашиха риболовците, а направиха състезанието крайно оспорвано. В крайна сметка грамове разпределиха отличията.
22 риболовци от цялата страна се включиха в състезанието край Долна Оряховица, провеждано по правилата на Миждународната федерация по спортен риболов. Йонко Йотов спечели първото място с 2 наказателни точки и улов от 3.600 кг. Също с 2 н.т. и само с 30 грама по-малък улов втори остана Симон Симонян от Варна. Трети с най-сериозен улов – 5.170 кг, но с 3 наказателни точки, се нареди Георги Михайлов от Велико Търново. Домакините този път не успяха да се наредят сред призьорите. Най-предно класиране за горнооряховчани записаха Пламен Миланов и Милчо Милев, които са съответно девети и десети.