19 отбора със 152 състезатели участваха в 53-та Щафета на Горна Оряховица

Публикувано на пт, 14 май 2021
451 четения

Оспорвана битка по улиците на Горна Оряховица предложи 53-то издание на лекоатлетическата щафета, организирана в чест на празника на града. Тази година тя е част от богатата програма с мото “Горна Оряховица – Европейски град на спорта 2021”.
19 отбора и общо 152 състезатели се включиха в лекоатлетическия празник. Големите победители са ОУ “Иван Вазов” с две шампионски купи в младшата възраст, СУ “Георги Измирлиев” и ПГЕЕ “Ломоносов”, които завоюваха първите места при девойките и юношите.
При момичетата тази година първи финишира отборът на ОУ “Иван Вазов”, следван от осморките на СУ “Георги Измирлиев” и ОУ “Св. св. Кирил и Методий”. Щафетата на ОУ “Иван Вазов” доминираше и при момчетата и без проблеми спечели първото място. Второто остана за СУ “Георги Измирлиев”, а на третото се нареди СУ “Вичо Грънчаров”. След двете втори места СУ “Георги Измирлиев” стигна и до най-високото стъпало на почетната стълбичка, печелейки при девойките. Втори се класира ПГХТ “Проф. Асен Златаров”, а трети останаха представителките на СУ “Вичо Грънчаров”.
ПГЕЕ “М. В. Ломоносов” по традиция печели първото място при юношите и не пропусна да го направи и тази година. Втори са лекоатлетите на СУ “Вичо Грънчаров”, а трети финишира ПГЛПИ “Атанас Буров”.
Победителите и всички участници получиха наградите си от кмета инж. Добромир Добрев, заместника му Стефчо Алипиев и шефката на ОП “Младежки дейности, спортни имоти и прояви” инж. Петя Богданова.