16 отличия за акробатите на “Акро Нова” от силен международен турнир

Публикувано на чт, 10 Ное. 2016
469 четения

12 златни и 4 сребърни медала спечелиха състезателите на горнооряховския клуб по акробатика “Акро Нова” от международен турнир “Дунавска перла” в Русе. За първи път надпреварата включваше 4 вида спорт – спортна гимнастика, художествена гимнастика, спортна акробатика и батут. Смесената двойка на “Акро Нова” Ивайло Люцканов и Анислава Караджова завоюваха първото място и златните медали. Горнооряховският клуб участва в турнира и с тройка жени във възраст 11-16 г. Дарина Божилова, Маринела Люцканова и Ванеса Стойчева спечели златото в многобоя, след като зае първо място в темповата комбинация и е втора на баланс. “Момичетата показаха стабилни резултати и бъдещето е пред тях”, коментира треньорът Николай Михайлов.
Дебют на състезание направи и женска тройка в група 12-18 г., формирана от състезателки на двата горнооряховски клуба по акробатика – “Акро Нова” и “Джим денс”. Нелина Иванова, Цветелина Савова и Михаела Илиева са заедно само от месец, но показват отличен синхрон и спечелиха сребърни медали за балансовата си комбинация. В края на октомври Ивайло Люцканов и Анислава Караджова спечели златните медали и Купата на Варшава на престижен турнир в полската столица. Горнооряховчани участваха във възрастова група 11-16 г. Купата на Варшава си оспорваха акробати от 7 държави, част от които се представиха с целите си национални отбори. Българските участници бяха определени от федерацията по спортна акробатика според резултатите в републиканските първенства. Следващото състезание за горнооряховските акробатите е на 10-11 декември в Бургас, където също ще се определят разширените национални състави.