14 медала и купа за таекуондистите на “Инвикта” от международен турнир

Публикувано на вт, 8 Ное. 2016
303 четения

Отборна купа и общо 14 медала спечелиха таекуондистите на клуб “Инвикта” (Горна Оряховица) от международен турнир “Hereya open”. Един от най-трудните и оспорвани турнири в България за състезатели във всички възрастови групи се организира за седма поредна година от таекуондо клуб “Херея” в лицето на Светозар Лазаров, с подкрепата на Българска федерация по таекуондо – БТФ и посланика на Иран у нас. В престижния международен турнир, проведен в спортната зала на СК “Царско село” взеха участие над 700 състезатели от 76 отбора и 12 държави, сред които Иран, която е трета в света на корейския боен спорт, Македония, Гърция, Италия, Украйна и др. Състезанието бе открито от председателя на БТФ – Слави Бинев, който пожела успех на всички състезатели. Таекуондо клуб “Инвикта” взе участие в турнира с 21 състезатели – 1 при мъжете, 2 при жените, 10 при децата и 8 при кадетите. Най-оспорвани бяха срещите при мъжете в клас А, където състезателят на клуб “Инвикта” Божидар Ненов се завърна с бронзов медал след оспорвана игра с най-добрия състезател в турнира. Двете представителки на жените – Даниела Николова и Теодора Руменова, играли клас А, спечелиха сребърни медали за клуба. Най-малкият участник на клуба в клас А – Ивайло Йорданов, също игра добре, но жестоката конкуренция го лиши от призово класиране. В клас Б състезателите на клуб “Инвикта” бяха безапелационни и завоюва второ отборно място и купа. При децата Пламен Йорданов спечели златен медал в категория до 23 кг. В същата категория Ивайло Замфиров е втори. Бронзови отличия завоюваха Радостин Байчев в кат. до 27 кг и Полина Гинева в кат. до 40 кг. Кадетите за пореден път се представиха блестящо и се завърнаха с 3 златни и 4 бронзови медала. Златни медали спечелиха Павел Похиленко в кат. до 57 кг, Лидия Атанасова в кат. до 47 кг и Иван Димитров в кат. до 61 кг. На трето място се класираха Християн Ангелов в кат. до 41 кг, Цветелин Дурчев в кат. до 53 кг, Цветан Цветков в кат. до 65 кг и Антония Калчева в кат. до 51 кг.