120 ориентировачи стартираха в състезанието за Купа “Никулден”

Публикувано на чт, 11 Дек. 2014
171 четения

120 участника от клубове от цялата страна застанаха на старт в традиционното състезание по ориентиране Купа “Никулден 2014”. Надпреварата, организирана от СК “Браун Тим” бе със състезателен център – хижа “Божур”. Участниците стартираха на три маршрута – дълъг (С), среден (В) и къс (А). Двама състезатели на “Браун Тим” се качиха на стълбичката на победителите на къс маршрут. Мартин Гугучков е втори, Джанер Мехмедов трети. Победата грабна представител на габровския клуб “Узана”.
Състезателят на НСА Тодор Педев стана победител на среден маршрут. След него се подредиха Петър Тодоров от клуб “Вариант 5” (Търговище) и Илиян Кожухаров и Венцислав Станчев (двамата от Пазарджик), които разделят трето място.
Най-бърз по маршрут С с дължина 8 км бе Ивайло Иванов от клуб “Бегун” (Варна), следван от представителите на русенския “КомпасКрос” Ивайло Каменаров и Росен Стефанов. Андрей Абаджиев “Браун Тим” е на шесто място. Всички призьори в състезанието получиха предметни награди.