12 отбора участваха в щафетната обиколка на Горна Оряховица

Публикувано на чт, 12 май 2016
245 четения

Близо 100 ученици от 12 отбора застанаха на стартовата линия на 49-ата Традиционна щафетна обиколка на Горна Оряховица, посветена на празника на града и Деня на спортиста.
Надпреварата бе в две възрастови групи – момчета и момичета 5-8 клас и юноши и девойки. Отборите пробягаха 8 поста, като стартът и финалът бяха пред Общината в града. В групата на момичетата победител стана щафетата на СОУ “Георги Измирлиев”, втори са атлетките на ОУ “Св. св. Кирил и Методий”, а трети отборът на ОУ “Климент Охридски” (Драганово).
При момчетата победител е тимът на ОУ “Кл. Охридски” (Драганово), на второ и трето място са съответно щафетите на ОУ “Св. св. Кирил и Методий” и СОУ “Г. Измирлиев”. СОУ “Г. Измирлиев” спечели първото място и при девойките, където втори остана отборът на СОУ “Вичо Грънчаров”, а трети – на ПГЛПИ “Атанас Буров”.
При юношите първи са ПГЕЕ “Ломоносов”, следвани от СОУ “В. Грънчаров” и СОУ “Г. Измирлиев”. Победителите в щафетната обиколка бяха отличени с купи и грамоти.