Студентска трудова борса се проведе в Стопанския факултет на ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”. В нея взеха участие представители на местната власт в лицето на кмета на община Елена – инж. Дилян Млъзев, дирекция Бюро по труда – В. Търново, Национална комисия за борба с трафика на хора, както и представители на бизнеса и Сдружение “Стъпка по стъпка”.
Форумът беше открит от проф. д.ик.н Пенчо Пенчев, ръководител Катедра “Стопанско управление” и декан на “Стопански факултет”. Целта на събитието бе да се даде възможност за среща между студентите, които се обучават в професионално направление Администрация и управление, с водещи работодатели и представители на местната власт. Стопанските организации предложиха конкретни работни позиции и стажантски програми на младите хора и им дадоха ценни насоки за явяване на конкурси и интервюта.
Организаторите на трудовата борса от студентски клуб “Идеи 3.7” и Катедра “Стопанско управление” са убедени, че участието в подобни форуми помага на младите хора за тяхната успешна професионална реализация.

Николай ВЕНКОВ
сн. личен архив