В петък до обед в равнинната част от региона и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност, а следобед ще се разчисти и ще преобладава слънчево време. По по-високите места почти през целия ден ще преобладава слънчево време. До обед ще бъде почти тихо, а следобед ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, в района на Великотърновска област от север. Минималните температури ще бъдат между -10° и -8° С, в северозападните части малко по-високи, а на местата чувствителни на ниски температури до -13° С. Максималните температури ще са около 0° С.
Атмосферното налягане ще се повиши.
Над западните и централни части на Стара планина облачността ще е променлива, често намаляваща и до слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от северната четвърт. Максималната температура на 1200 м ще бъде около -6° С, а на 2000 м ще е около -13° С.
В събота ще преобладава слънчево време. Сутринта на много места ще се образува мъгла, която с напредването на деня ще се разсее. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Минималните температури ще бъдат между -12° и -10° С, в северозападните части малко по-високи, а на местата чувствителни на ниски температури до -18° С. Максималните температури ще са около и малко под 0° С.
Атмосферното налягане ще остане без съществена промяна.
Над западните и централни части на Стара планина ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от северната четвърт. Максималната температура на 1200 м ще бъде около -7° С, а на 2000 м ще е около -11° С.
Дежурен синоптик: Валентина Радойска
НАЦИОНАЛЕН ИНСТИТУТ ПО МЕТЕОРОЛОГИЯ И ХИДРОЛОГИЯ
ФИЛИАЛ ПЛЕВЕН