Огнеборци гасиха пожар в района на гробищния парк в Павликени, съобщават от Областната дирекция за пожарна безопасност и защита на населението. Сигналът за него е бил подаден на 10 юли в 10,00 ч., а причината за пореден път най-вероятно е човешка небрежност при боравене с открит огън. Благодарение на бързата своевременна реакция на местните огнеборци пожарът е бил локализиран и изгасен, преди да причини сериозни щети в района.
Десети юли се е оказал доста тежък ден за пожарникарите от Павликени, тъй като те са били принудени да се отзовават и на още два сигнала. В единия случай са гасили отново сухи треви в землището на Горна Липница, а във втория – запалили се отпадъци на територията на общинския център.
Освен тези три пожара, на 10 юли в областта са били регистрирани още три пожара, при които се е наложила намеса на служители и техника. В Куцина отново заради небрежност при боравене с открит огън се е запалил пластмасов контейнер с отпадъци. Спасени там са пет сгради и два леки автомобила. В Орловец са горели отпадъци и са спасени две сгради, а в Обединение пожар обхванал къща. Благодарение на огнеборците от Полски Тръмбеш жилището било спасено от унищожаване.
Само от началото на седмица в РДПБЗН – Велико Търново, са регистрирани 19 пожара. Сред тях най-голям е броят на тези в сухи треви и стърнища, възникнали поради човешка небрежност – 8.
Освен това, има регистрирани и четири случая на пожари в леки автомобили. В два от тях колите си били обхванати от пламъци след претърпяна катастрофа. Регистриран е и пожар в дърводелски цех в свищовското село Царевец. Причината за него е техническа неизправност. Изгорели там са черна и бяла техника и компютри.
Иван ГЕОРГИЕВ
сн. РС ПБЗН – Полски Тръмбеш



Къде няма да има ток







