Ивайло Капарашев спечели турнира “Маринополци”

Публикувано на вт, 16 апр. 2024
185 четения

Ивайло Капарашев и Златко Златев от ШК “Етър” станаха шампиони в своята възраст на турнира по ускорен шах “Маринополци” в Павликени, Виктор Стоядинов спечели бронзов медал, а Мариян Караиванов зае четвърто място.
Ивайло Капарашев спечели купата в генералното класиране сред 45 деца. Той направи 4.5 от 5 възможни точки и е шампион до 11 години. Златко Златев има 4 победи, загуба само от съотборника си Ивайло, с което е първи при 9-годишните. На Мариян Караиванов малко не му достигна за медал при 11-годишните. Богдан Стоядинов финишира с 3 точки при 9-годишните. Ана Острева е с 2 т. в същата възраст, втора при момичетата.
Виктор Стоядинов и Мартин Кънчев играха в открития турнир по същото време. Те мериха сили с много опитни състезатели. Виктор завърши с 3 точки и грабна бронзов медал до 12 г. 15-годишният Мартин завърши успешно с 4 точки.
На следващия ден в Полски Тръмбеш се проведоха два турнира – за деца до 13 г. и открит за по-големи. Ивайло Капарашев този път спечели сребърен медал при 11-годишните. Виктор Стоядинов отново игра при мъжете и направи фурор. Той взе бронзов медал във възраст 12 г. с 3 победи и едно реми над противници с много по-висок рейтинг. 15-годишният Мартин Кънчев също подобри резултата си и финишира с 4,5 точки. Богдан Стоядинов и Ана Острева до 9 г. завършиха с по 2 точки.
Виктор и Ивайло имаха честта да се запознаят с дядото и първия учител на именитата ни шахматистка Нургюл Салимова, който им пожела успешно развитие в шахмата.