Аудио-визуално мапинг шоу ще преобрази лапидариума на Археологическия музей

Публикувано на вт, 27 юни 2023
251 четения

Аудио-визуалното мапинг шоу “Innerscape” ще преобрази лапидариума на Археологическия музей във В. Търново, превръщайки повърхността на сградата в сюрреалистичен обект. Това ще се случи на 22 юли от 21 ч. до 23 ч. В диалог между звук и образ артистите ADISTU (Адриан Манолеску) и E.U.E.R.P.I. (Мирян Колев) ще представят спектакъл, докосващ различни кътчета на съзнанието и подсъзнанието. В аудо-визуалния проект “Innerscape” Манолеску изследва органичността във виртуалните полета, като добавя слоеве от психеделичния свят чрез проследяване на дълбочина и движение, за да могат да се преплетат сюрреалистичните пейзажи с нотки от реалността. От своя страна Колев създава експресивна и атмосферична музикална среда, която не просто следва образите, а създава един непрекъснат диалог между звук и образ, допълвайки видеомапинг проекциите. Използвайки повърхостта на историческата сграда и превръщайки я в сюрреалистичен обект, този проект създава приемственост между културни епохи и различните възприятия за тях, посочват от Община В. Търново.
Смесвайки фрактална геометрия с органични модели, Манолеску създава експериментални видеомапинг инсталации, които разширяват границите на въображението с елегантни и сюрреалистични вселени. Творил е върху дворци, църкви, средновековни кули, 360-градусова куполна проекция, а също и в сгради като Националната опера Букурещ, Посолството на Сингапур в Берлин, Театър Крест в Лос Анджелис и други. В архитектурното картографиране изпълненията на живо, интерактивните инсталации, анимирани и музикални видеоклипове,виртуална реалност, холографски инсталации, филми или дигитална живопис върху големи платна, стилът му е разпознаваем с уникалната си комбинация от много различни техники и софтуер. Освен работата си с видеомапинг в Европа и САЩ, той организира анимационни работилници за деца и възрастни и е директор на пътуващия филмов и арт фестивал Tripoteca, който е показван в 15 страни. Манолеску казва, че се опитва да създава светове, като открива светове. Работи с фрактални формули и видеореакции, използвайки психологически процеси, за да намери смисъл във формите. Повечето визуални артисти разглеждат себе си като създатели, но той гледа на себе си повече като на изследовател, като фотограф на дивата природа, който улавя правилния баланс между пикселите.
Мирян Колев е музикант и мултидисциплинарен артист, активен в сферата на електроакустичната, експериментална музика и саунд арт. Експериментира със звука, като представя творчеството си като вид експресия. Музиката му е минималистична, медитативна и дискретно психеделична, като импровизацията е важна и основополагаща част от всяко негово изпълнение, превръщайки го в експресивен саундтрак на времепространството. Има множество самостоятелни изпълнения и участия на фестивали в Европа и Азия, сред които Extreme Chill Festival в Исландия, Hwaeomsa Spiritual Ritual в Южна Корея, Ars Electronica Festival в Австрия и др., а също е представял свои самостоятелни и колаборативни проекти в Националната катедрала в Копенхаген, Двореца на Богд Хан в Монголия, Пещерата край село Писанец, Летище Варна и други. Обича да поставя музиката си в различен контекст и често участва в общи проекти с музиканти, визуални артисти, пърформари и хореографи.
Николай ВЕНКОВ

loading...
Пътни строежи - Велико Търново