Служители на МВР проведоха турнири по футбол и стрелба с “Макаров”

Публикувано на пн, 3 юли 2017
328 четения

По традиция по повод професионалния празник на Министерството на вътрешните работи в ОДМВР – В. Търново, се проведоха турнири по футбол на малки врати и по стрелба с пистолет “Макаров”. Тази година турнирът по футбол се проведе на 29 и 30 юни в спортен комплекс “Спортно Търново”. В надпреварата се включиха общо 8 отбора, излъчени от структурните звена на ОД МВР, пожарната дирекция, ТД НС – В. Търново, и Районният съд в старата столица.
Състезанието по най-точен мерник се проведе също на 30 юни на закритото стрелбище на областната дирекция. В него участваха служители от всички районни управления, сектори и групи при ОДМВР, сектор БОП – Велико Търново и Габрово, и ТДНС Велико Търново.
В отборната надпревара при мъжете на първо място се класира сектор “Пътна полиция” със 135 точки от възможни 160. Втората позиция завоюва сектор “Охрана на обществения ред и териториална полиция” при ОДМВР – В. Търново, със 133 т., последвани от ТД НС – В. Търново със 123 т. В индивидуалното класиране при мъжете първи с 69 от 80 възможни точки се класира мл. автоконтрольор Емил Ангелов от Пътна полиция. При женските отбори с най-много точки първото място спечели РУ – В. Търново, със 124 т. В индивидуалното класиране първо място завоюва Зина Иванова от сектор БНТЛ със 70 т. Само с три точки по-малко Гергана Маринова, инсп. детска педагогическа стая в РУ – В. Търново, зае второ място, а третото място бе отредено за Ренета Парижкова от РУ – В. Търново, с 57 т.
Специалната награда за най-добър стрелец сред участниците безапелационно спечели Зина Иванова.
Наградите от двата турнира ще бъдат връчени на 4 юли от 10,00 ч. в парк “Дружба”, където ст. комисар Димитър Машов ще поздрави служителите. Предвидени са демонстрации с четириногите полицаи и на полицейски бойни техники от служители от звено “Специализирани полицейски сили”. Поздрав към полицейските служители ще отправят и деца от ЦДГ “Слънце” – В. Търново.
На 5 юли служители ще зарадват малчуганите от ЦДГ “Ивайло” и ОДЗ “Ален мак” във Велико Търново с различни демонстрации. Подобни мероприятия ще има в цялата област.