„Етър” влезе в елита!

Публикувано на сб, 27 май 2017
307 четения

„Етър” влезе в Първа лига, след като стигна до равенство 2:2 в гостуването си на „Несебър” от последния 30-и кръг, но конкурентът „Септември” отстъпи с 0:2 на „Оборище” (Панагюрище), което позволи на “болярите” да влязат в елита.

Още в първата минута домакините бяха близо до гол, но Кирил Акалски със страхотен рефлекс спаси. Малко по-късно Симеон Иванов се контузи лошо, като бе заменен принудително. Централният бранител има съмнения за скъсани връзки, а на негово място влезе Георги Кременлиев.

В 22-ата минута Иван Стоянов бе точен с глава за 0:1, след като Димо Атанасов направи чудесен пробив и пас отдясно. После тимът можеше да удвои, но пропусна добра възможност. Малко случайно Иван Цачев изравни в 33-ата минута. Юношата на „Левски” се възползва от грешка в гостуващата отбрана, когато Минков изби топката в краката на съотборник, последва рикошет, който изведе Цачев сам срещу Акалски, а нападателят прати топката в мрежата.

Втората част започна с нов гол за „Несебър”. Отново точен бе Цачев, който засече на първата греда центриране от корнер, а след това последва рикошет в защитник и топката за втори път спря в мрежата на Акалски.

Генчев пусна в игра Тодор Колев, а това даде резултат, тъй като „Етър” се пренесе в половината на домакините. В 61-ата минута след подаване на Неделчев именно Станислав Генчев стреля от границата на наказателното поле, а топката спря в мрежата за 2:2. Това нямаше да е достатъчно, ако „Септември” биеха, но столичани губеха вече с 0:2 от Оборище. Така двата тима в Несебър намалиха оборотите. „Етър” търсеше повече победата, но с всяка изминалата минута добрите новини от Панагюрище даваха спокойствие на “болярите”, които след 93-ата минута празнуваха своя успех.

Над 150 фенове от Велико Търново оказаха невероятна подкрепа на тима, както и във всеки един от мачовете през сезона, и заслужаваха футболистите да ги зарадват с по-убедителна игра и победа.

В крайна сметка „Етър” завърши сезона със 17 победи, 10 равенства и три поражения, като отбеляза 52 попадения и допусна 27 гола. Тимът има най-много победи, най-малко загуби, а освен това победи два пъти прекия си конкурент с по 2:1 – първо в Драгалевци, а след това и във Велико Търново, което показва, че промоцията на тима е напълно заслужена.

След края на мача щастливите футболисти хвърляха във въздуха първо Александър Нанков, а после и старши треньора Станислав Генчев. Купата за първото място не бе връчена на етърци от БФС след мача заради неизвестностите около крайния изход и това вероятно ще стане в близките дни.