„Етър” направи реми в София на „Витоша”

Публикувано на сб, 22 юли 2017
222 четения

„Етър” завърши само 1:1 при гостуването си на „Витоша” в първото си гостуване в елита, но може да съжалява, че изпусна победата. „Виолетовите” превъзхождаха напълно през второто полувреме и няколко чисти пропуска им попречиха да вземат трите точки.

В 30-ата минута Димо Атанасов изведе с чудесен пас Иван Петков и таранът с глава откри резултата – 0:1. За жалост обаче в 38-ата минута Долапчиев с диагонален удар изравни – 1:1. До края на полувремето „Етър” по чудо не поведе пак. В 40-ата минута след центриране от корнер Апостолов с глава опасно завъртя топката на сантиметри над гредата. В последните секунди етърци претендираха за дузпа, след като защитник откровено игра с ръка в наказателното поле, но реферът остана безмълвен. Топката отиде у Александров, който с мощен удар нацели десния стълб.

Втората част премина под игровия превес на „болярите”, докато домакините създадоха само две положения. Още в 46-ата минута удар на Тодоров бе спасен от вратаря. Отново Цветомир Тодоров центрира остро в 60-ата минута и защитник едва не си вкара автогол.

„Етър” изпусна три гола в последните десет минути. Първо Димо Атанасов от отлична позиция би над гредата. Атаките следваха една след друга и в 87-ата минута Кямил стреля опасно до левия стълб, а в последната минута Кямил пусна пред опразнената врата към Тодор Колев, но засечената от ветерана топка мина до гредата.

„Етър“: Кирил Акалски, Сашо Александров, Венцислав Василев, Веселин Минев, Димо Атанасов, Йордан Апостолов, Яни Пехливанов, Румен Руменов, Цветомир Тодоров (63 Джихат Кямил), Иван Стоянов (80 Ерик Почански), Иван Петков (71 Тодор Колев).