Ученици от трети клас на ОУ “Св. Патриарх Евтимий”, участващи в проекта “Детско полицейско управление”, гостуваха в Районното управление на МВР във В. Търново. Посещението им е част от предвидените в проекта инициативи за запознаване с професията на българския полицай. Те бяха посрещнати от началника на полицейското управление гл. инсп. Веселин Райков. Униформените и цивилните полицейски служители им разказаха колко вида служители има в полицейското управление и с какво са ангажирани. Те заостриха вниманието на малчуганите относно пътната безопасност, безопасните места за игра и управление на велосипеди и тротинетки, както и ситуациите в които може да се използва спешния тел. 112 и наказанията, предвидени в Закона, ако се подават неистински сигнали.
Децата разгледаха въоръжението на служителите, които участват в специфични и опасни случаи.
В двора на Областната дирекция те наблюдаваха демонстрация на послушание от четириногия полицай Арес, който е обучен да търси и намира наркотични вещества. Третокласниците разгледаха отблизо и патрулните автомобили.
В края на срещата те подариха на началника на полицейското управление рисунки, които са подготвили за участие в конкурс на проекта “Детско полицейско управление”. Той им благодари, като обеща, че творбите им ще бъдат окачени в клуба на полицейското управление, където ежедневно се събира съставът.
Инициативата “Детско полицейско управление” е на Министерството на вътрешните работи, а реализирането ѝ е дело на междуведомствена работна група. В рамките на 2 години децата ще се запознаят с професията на българския полицай, ще усвояват умения за справяне в трудни ситуации и с различни предизвикателства. Забавлявайки се ще придобият знания и умения за опазване на живота си и този на приятелите си. Ще се запознаят със своите права и отговорности, ще се възпитават в уважение и толерантност.
12827





Къде няма да има ток






