Мартин Дурчев с първа победа в Испания, Даниела Петева с втора поредна загуба

Публикувано на ср, 20 Ное. 2013
105 четения

Първа победа от началото на сезона във втора испанска дивизия записаха Мартин Дурчев и “Планаса Навара”. Те бяха домакин на Кокинас.ком, в който играе Костадин Маршавелски, и в своеобразно българско дерби Дурчев победи с 96:83. С този успех “Планаса Навара” се изкачи до 13-о място в подреждането. Домакините натрупаха солиден аванс и влязоха в четвъртата част с преднина от 14 точки. Мартин Дурчев записа десет минути в двубоя и завърши с 2 точки и 2 асистенции. Маршавелски пък бе на терена за общо 7 минути и се отчете с 4 точки и 2 борби. Междувременно второ поредно поражение в първа испанска дивизия записаха Даниела Петева и нейният “Бембибре”. Тимът на великотърновката бе гост на “Бургос”, но отстъпи с резултат 51:59 след по-слаба последна част. Така след шест кръга “Бембибре” дели 4-8 място в класирането с актив от 3 успеха и 3 загуби. След лоша втора част тимът на Петева изостана с 6 точки на почивката. След третата обаче гостите бяха в играта, тъй като губеха само с 2 точки, но в последната домакините изковаха успеха. Петева записа общо 18 минути на терена, в които реализира 2 точки и открадна 1 топка.