В петък времето ще бъде предимно слънчево с купеста и мощна купеста облачност в следобедните часове. Само на отделни места в Предбалкана ще превали и прегърми. Ще бъде горещо. Ще духа слаб вятър от източната четвърт.
Минималните температури ще бъдат между 16° и 18° С. За В. Търново минималната температура ще бъде около 16° С.
Максималните температури ще са между 29° и 32° С. За В. Търново максималната температура ще бъде около 30° С.
Атмосферното налягане слабо ще се повиши.
Над западните и централни части на Стара планина до обед ще преобладава слънчево време, а следобед ще се образува мощна купеста облачност, от която на места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър с променяща се посока. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 23° С, а на 2000 м ще е около 15° С.
На тази дата най-високата измерена максимална температура във Велико Търново е 36.5° С през 2009 г., най-ниската измерена минимална температура е 7.6° С през 1962 г.
Слънцето ще изгрее в 5 часа и 41 минути и ще залезе в 20 часа и 52 минути.
Фаза на Луната: един ден след новолуние.



Къде няма да има ток







