“Янтра” (ПТ), “Павликени” и “Академик” с победи като гости

Публикувано на вт, 27 апр. 2021
105 четения

Третият в класирането на Северозапад “Янтра” (Полски Тръмбеш) победи с 2:0 във Видин местния “Бдин”. Заслужен успех за селекцията на Петър Кръстев, която даде заявка за трите точки още след началните 20 минути. Първо в 5-ата Ростислав Данчев проби по левия фланг и подаде на Николай Иванов, който насочи топката в мрежата. Четвърт час по-късно Данчев също се разписа след прецизно изпълнен фаул – 0:2. В оставащото време гостите контролираха събитията на терена. Тони Маречков и Данчев пропуснаха да вкарат по веднъж. Домакините не сътвориха нищо в атака, разчитайки само на центрирания.
“Янтра”: Радослав Рашков, Красен Славчев, Исмаил Мастънов, Иван Иванов, Красен Каравелов, Янислав Илиев, Николай Иванов, Тихомир Антонов, Тони Маречков, Любомир Генчев, Ростислав Данчев.
Свищовският “Академик” сложи край на серията от 12 поредни мача без победа, като грабна успех с 3:1 при гостуването си на “Първа атомна” в Козлодуй. Двубоят тръгна зле за “студентите”, след като домакините откриха резултата още в 4-та минута. После обаче “Академик” изравни в 31-та минута, а до почивката направи пълен обрат. С още едно попадение през втората част играчите на треньора Евгени Маринов затвърдиха победата си.
И третият отбор от Великотърновска област – ОФК “Павликени”, постигна победа като гост. Играчите на Димитър Тодоров не допуснаха изненада при гостуването си на последния в класирането “Трявна” в мач, който предложи много емоции. Домакините обаче поведоха в резултата след едно центриране пред вратата и така завърши първата част. След почивката павликенчани установиха пълен контрол на терена и започнаха да създават възможности пред вратаря Мирослав Киров, който спаси доста удари и бе на път да отчае атакуващите играчи на гостите. Все пак натискът даде резултат. В 75-ата минута Георги Христов засече с глава центрирана топка за 1:1. Крайното 1:2 оформи Тихомир Трифонов в разбъркване, а с трите точки павликенчани се изкачиха на седмо място в класирането.