Калоян Ненчев с два гола донесе победата на 17-годишните етърци

Публикувано на ср, 21 окт. 2020
127 четения

Юношите на “Етър”, набор 2004/2005 г., взеха ценна победа с 2:1 у дома над “Левски-Раковски” в 12-ия кръг на елитната U17 група. И двете попадения за успеха отбеляза Калоян Ненчев след почивката.
Двата отбора направиха здрав мач, в който и трите гола паднаха през втората част. Етърци имаха няколко възможности в началото, но гостите постепенно поизравниха играта и първата част завърши 0:0. “Виолетовите” натиснаха след почивката и в 51-вата минута поведоха. След центриране отляво Калоян Ненчев с глава отправи силен удар в обратния ъгъл за 1:0. “Левски-Раковски” обаче реагира веднага и потърси изравняване, което дойде само след 4 минути. След подаване отдясно Марио Георгиев изпревари вратаря и мушна топката в мрежата – 1:1.
После отново действията се пренесоха пред вратата на гостите. В 59-ата минута пак Калоян Ненчев стреля, но вратарят извади в корнер. Хубав пробив на Кристиян Димитров отляво завърши пак с подаване към Ненчев, който не успя да стреля. Така се стигна до 79-ата минута, когато след центриране отляво от фаул отново Калоян Ненчев се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата – 2:1.
До края етърци владееха играта и дори можеха да вкарат трето попадение, но страхотен шут на Димитър Колев бе изваден от вратаря Лашков в корнер.
Победата затвърди “виолетовите” в средата на класирането със 17 точки от пет победи, две равенства и пет загуби с голова разлика 29:24. В следващия кръг “Етър” на 25 октомври от 15 ч. гостува на “Славия”.
“Етър”: Алексей Андреев, Атанас Атанасов, Борис Генчев, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов, Кристиян Димитров, Росен Божинов, Калоян Ненчев, Росен Върбишки, Север Алиев.