“Берое” излъга “Етър” в самия край

Публикувано на пн, 17 февр. 2020
97 четения

Етърци загубиха с 2:0 като гости на “Берое” в мач, който можеха дори да спечелят. Двата гола за домакините паднаха в самия край на мача – в 88-ата и 91-ата минути. Въпреки това “виолетовите” нямат повод да се срамуват от играта си, а само могат да съжаляват за изпуснатите точки.
Старши треньорът Петко Петков започна със схема 3-5-2, като всъщност на върха на атаката бе главно Дино Мартинович, а Боджадж действаше зад него. Началните минути бяха за домакините, които обаче така и не отправиха точен удар към Христо Иванов. В самото начало той изпусна една центрирана топка, но Дюлгеров успя да я избие. “Виолетовата” защита се справяше с центриранията пред вратата и не допусна почти никакви изненади. Най-опасната ситуация за “Берое” бе в 21-ата минута, когато Камбуров върна топката към Макуота и неговият силен удар профуча до левия стълб.
Оттук до края на полувремето “Етър” бе по-действеният отбор и на няколко пъти пропусна да поведе в резултата. Особено добре работеше левият фланг, където Антон Огнянов вложи много старание, а другото ново попълнение Педро Лагоа показа добра маневреност. В 26-ата минута Боджадж центрира отляво и защитникът Александър Дюлгеров със силен удар прати топката в напречната греда.
Етърци дори наложиха превес и опасните им атаки зачестиха. В 33-тата минута Педро Лагоа изведе в добра позиция Огнянов, който обаче би слабо във вратаря. Малко след това португалецът напредна през центъра, а Мартинович и Огнянов бяха свободни, но последва неточен пас.
“Болярите” по чудо не откриха и в 40-ата минута, когато след центриране отдясно Георги Ангелов от домакините отклони топката към собствената си врата, но Перниш изби, а добавката на Дино Мартинович намери крака на вратаря. В тези минути съперникът действаше с много брак, не показа добра стиковка в обновения си отбор и се отчете само с един слаб удар на Цветков, уловен от вратаря.
През втората част “Берое” натисна по-здраво, но “виолетовата” защита продължи да се справя. При едно мелле Христо Иванов улови топката, а после пък след центриране на “Берое” от фаул няколко играчи се разминаха с топката пред голлинията.
Петко Петков направи две смени, без да променя тактиката, като Иван Стоянов замени Лагоа, а Милчо Ангелов – Мартинович. Опасна атака направиха домакините в 70-ата минута, завършила с удар на бившия етърец Крум Стоянов до гредата. Пет минути по-късно пък Октавио с глава насочи топката в напречната греда зад Христо Иванов.
Чест прави на етърци, че не се предадоха и търсеха своите моменти за контра, които да им донесат победата. И още на два пъти имаха тази възможност. В 79-ата минута Ангелов се откъсна и намери Иван Стоянов пред вратата, но ударът на капитана бе блокиран. Три минути по-късно Стоянов отправи точен удар, но Душан Перниш спаси.
Към края “Берое” засили натиска, но мачът отиваше към закономерното 0:0, когато дойде студеният душ за “болярите”. В 88-мата минута след центриране отдясно новото попълнение Мантека с глава прати топката в мрежата – 1:0. Време за реакция вече почти нямаше, въпреки че и Иван Петков влезе на мястото на Колев. В добавеното време след ново центриране отдясно неостаряващият Мартин Камбуров с глава окончателно оформи беройската победа на 2:0.
В интересния и двуостър мач трите точки останаха в актива на “Берое”, а за етърци остана утехата от добрата игра, даваща надежди за предстоящите трудни битки.
“Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Станоев, Дюлгеров, Скерлев, Огнянов, Кацаров, Н. Колев (89 Петков), Лагоа (51 Стоянов), Боджадж, Мартинович (59 Ангелов).