Без българско участие на финалите на Европейската младежка купа по катерене

Публикувано на пт, 5 юли 2013
529 четения

Тодор Шарков

Нито един българин не успя да стигне до финалите в първия кръг от Европейската купа по спортно катерене в дисциплината боулдър. Състезанието се проведе в Боулдърленд в “Парадайз център” в София. В състезанието взеха участие 67 състезатели от 12 страни. Организатор на състезанието беше Българската федерация по катерене и алпинизъм с подкрепата на Министерството на младежта и спорта и фирма Уолтопия – световен лидер в производството на катерачни стени. Организацията и провеждането на състезанието бяха на много високо ниво, а отборите бяха наистина впечатлени от залата и предоставените условия. Представители на алпийските клубове “Трапезица 1957” и “Еделвайс-74” (Килифарево) преобладаваха в националния отбор. Тодор Шарков се класира девети при юноши 14-15 г., където победи Стефано Карнати от Италия. Владислав Ангелов и Влада Маринова са съответно осми и дванадесета при 16-17-годишните. Победители са Доминик Бърнс от Ирландия и Патриция Холзман от Германия. Юлия Керемедчиева и Стефан Колев при младежи и девойки 18-19 г. се наредиха на седмо и десето място. Първото място заеха Михаел Пиколруаз (Италия) и германката Лена Херман. Следващите два кръг от европейската купа ще се проведат във Франция – на 22-23 юли в Аржентиер, и на 12-13 октомври в Лавал.