“Етър” и “Янтра” с разменени победи в подготвителните групи

Публикувано на чт, 17 апр. 2014
159 четения

По една победа си размениха децата на “Етър” и “Янтра” в поредния 17-и кръг на подготвителните групи във Футбол 7 и Футбол 9. По-успешен бе кръгът на “виолетовите” на Футбол 9, където играе тимът с треньор Марин Стефанов. Етърци имаха пълен превес и се наложиха с 3:0, като попаденията отново вкараха дежурните голмайстори Кольо Станев и Стоил Стефанов.
Още в първата атака Станев бе изведен срещу вратаря и прати топката в мрежата за 1:0. Не бе изтекла и минута, когато Стоил Стефанов получи топката, финтира вратаря и покачи на 2:0. Последваха нови възможности, а в 20-ата минута след атака отдясно топката попадна у Кольо Станев, който с едно докосване я прати в мрежата за 3:0. При ударите на гостите вратарят на “Етър” бе на висота.
На Футбол 7 първият отбор на “Етър” обаче бе разбит у дома от габровци с 0:5. Момчетата на Николай Катъров получиха два гола още до 11-ата минута, дело на Росен Иванов и Николай Георгиев. Надмощието на гостите продължи и в 23-ата минута Станислав Иванов вдигна на 0:3, а отново Николай Георгиев с два последователни гола оформи своя хеттрик и крайното 0:5.
Вторите отбори на “Етър”, които са с година по-малки от останалите съперници в групата, гостуваха на “Гунди” в Плевен и записаха равенство и загуба. И тук по-добре се представиха момчетата на треньора Марин Стефанов, които не само завършиха 1:1, но и изпуснаха заслужена победа. Още в 5-ата минута Радостин Стоилов даде преднина на “болярите” и те поддържаха аванса почти целия мач, но 5 минути преди края “Гунди” се добра до изравняването.
На Футбол 7 пък възпитаниците на Стефан Ангелов паднаха в Плевен с тежкото 7:2, но резултатът също не отразява реално развоя на мача. Етърци поведоха с гол на Атанас Атанасов, а до края на първата част домакините обърнаха до 2:1. Във втората те добавиха нов гол, но отново Атанас Атанасов се разписа за “Етър” – 3:2 и така завърши третата част. В третата обаче гостите рухнаха и тимът на “Гунди” наниза още 4 гола за 7:2.
Резултати, Футбол 7: Янтра-2 – Литекс 3:1, Гунди – Етър-2 7:2, Янтра-1919 – Павликени 8:0, Левски – Видима 0:3, Локо (ГО) – Академик 3:4, Чардафон – Спартак 0:9, Етър-1 – Янтра 0:5.
Футбол 9: Янтра-2 – Литекс 0:2, Гунди – Етър-2 1:1, Янтра-1919 – Павликени 3:2, Левски – Видима 0:0, Локо (ГО) – Академик 2:1, Чардафон – Спартак 0:4, Етър-1 – Янтра 3:0.