ПМГ „В. Друмев” се класира за държавните финали по шахмат

Публикувано на ср, 27 апр. 2016
312 четения

Отборът на ПМГ „Васил Друмев” спечели зоналния етап на Ученическите игри по шахмат за 8-10 клас в Плевен и се класира за държавните финали. Успехът дойде за първи път след дългогодишнво прекъсване.

ПМГ „В. Друмев” игра в състав: Емил Стефанов (капитан), Мартин Тодоров, Дамян Калбанов, Мария Калбанова и Йоанна Милева (резерва). Всички са състезатели на ШК „Етър”, като Емил Стефанов наскоро спечели държавната титла до 18 години.

Зоновият турнир се проведе в клуба на „Плевен 21” с главен съдия мс Христина Илиева. Участваха четири отбора, като организацията бе отлична.

Великотърновци победиха още в първата среща основния си конкурент – МГ „Гео Милев” (Плевен) с 3:1. Срещу Ловеч се наложиха с 3,5:0,5, а над Габрово взеха пълна победа с 4:0. С това убедително спечелиха купата и правото да играят на държавните финали на Ученическите игри, които ще са в Разград от 19 до 21 май.

„Успехът на ПМГ „В. Друмев” е много сериозен, тъй като плевенчани са държавни шампиони 6 пъти и от много години са без конкуренция. Тъй като сме в една зона нашите шахматисти изпитваха сериозни затруднения да преодолеят този етап, независимо от доброто им ниво. Тази година подходихме много сериозно и проведохме специална подготовка. Радвам се, че даде резултат, убедена съм, че ще сме сред фаворитите на финалите”, коментира треньорката Светла Йорданова.