“Етър” с разочароваща загуба – 3:0 в Пловдив

Публикувано на сб, 9 Дек. 2017
218 четения

„Етър” допусна поредна разочароваща загуба на чужд терен – този път с 3:0 от “Ботев” в Пловдив. Още в 7-ата минута след центриране отляво от фаул топката бе избита, но попадна у Серкан Юсеин, който с параболичен удар направи 1:0.

Малко след това удар на Апостолов излезе в аут, но после „Ботев” натисна сериозно и удари на Ндонгала и Неделев минаха до левия стълб. Така се стигна до 26-ата минута, когато Ндонгала с изненадващ параболичен удар отново извън пеналта прехвърли вратаря Иванов за 2:0. В следващата минута „Ботев” остана в намален състав, като за втори жълт картон бе изгонен Серкан. Това не отказа домакините да атакуват и в 31-ата минута опасен шут на Неделев профуча над гредата.

„Етър” можеше да се върне в мача в 42-ата минута, когато Никола Колев бе съборен около границата на наказателното поле и реферът отсъди фаул, но Вълчанов стреля в стената. На почивката Станислав Генчев пусна Петков и Пехливанов вместо Апостолов и контузения Гълъбов, а в 54-ата минута и Тодоров влезе вместо Вълчанов. Гостите обаче така и не вложиха сили да обърнат мача.

С човек по-малко “Ботев” вкара и трети гол. Цветомир Панов нахлу отдясно и стреля в ъгъла на вратаря Иванов – 3:0. В 58-ата минута и Скерлев от „Етър” за втори жълт картон видя червения цвят и паритетът на терена бе възстановен. „Болярите” обаче съвсем свалиха гарда и до края по чудо не отнесоха още голове, докато „Ботев” играеше с настроение и свежи идеи в атака. В 68-ата минута удар на Неделев мина до гредата, а после изстрел на Бризола бе спасен от Иванов. Пак вратарят спаси и удар с глава на Балтанов, а в последната минута пресече остро центриране на Тасев. В даденото продължение Иван Петков бе изведен сам срещу вратаря, но стреля право в него.

“Етър”: Хр. Иванов, Скерлев, Гълъбов (46 Пехливанов), Александров, Атанасов, Ивайлов, Апостолов (46 Петков), Н. Колев, Стоянов, Вълчанов (54 Тодоров), Бадара.