Злато и сребро от “Млади Данколовци”

Публикувано на чт, 11 апр. 2013
144 четения

С два медала се завърнаха борците на “Локомотив” от традиционния турнир за подрастващи “Млади Данколовци” в Севлиево. В състезанието премериха сили 94 състезатели от 13 отбора. 13-годишният Никола Стоянов спечели първо място в групата на момчетата. На финала той се наложи над представителя на домакините Алкан Али в оспорван мач продължил три части. Горнооряховчанинът бе порязан от съдиите във втората част, но въпреки всичко успя да стигне до златото в кат. 53 кг. В кат. 38 кг съотборникът му Николай Мехмедов също игра финал , но остана със сребро, след като отстъпи на Ферхат Якимов от Севлиево. Наставникът на горнооряховските борци Николай Ганев бе обявен за най-добър треньор на турнира. “Локомотив” беше представен от още шестима борци, предимно дебютанти в официално състезание, но те заслужиха похвала от Николай Ганев. Междувременно Стоян Стоянов, който е по-големият брат на Никола Стоянов взе участие в силния международен турнир “Русенски легенди”. Никола попадна в полезрението на националния треньор на кадетите Кирил Вътев на републиканското първенство. Той участва в 40-дневен тренировъчен лагер с националите и се бори за България в Русе, където гастролираха най-добрите млади борци на Германия, Швейцария, Молдова, Румъния, Казахстан. Стоян загуби на старта от германец, станал по-късно трети в кат. 63 кг, но остави добри впечатления.