Женският тим на “Етър” с решаваща крачка към медалите

Публикувано на пт, 11 май 2018
131 четения

Женският футболен тим на “Етър” направи решаваща крачка към медалите в първенството на “А” група, като завърши 1:1 при гостуването си в Благоевград на директния си съперник “Спортика”. Преди този мач етърки бяха втори с 4 т. аванс пред “Спортика” и се нуждаеха поне от точка, за да запазят предимството си.
Възпитаничките на треньора Валентин Витанов заслужаваха и победата, но пропуснаха да решат мача с втори гол, а в края допуснаха изравняване.
Етърки изиграха много силно първо полувреме, като заслужено откриха резултата с удар на Недрет Заструг от 30 метра – 0:1. Те имаха още доста положения през първото полувреме, но не успяха да ги реализират, удариха и две греди. Пропуски направиха Мирела Моева, Теодора Йорданова, Симона Стоянова.
“Спортика” остана и в намален състав, след като Веселина Махлелиева събори откъсващата се Габриела Христова и получи червен картон. В 84-ата минута Недрет Заструг върна неразчетено топката към вратарката и от това се възползва Яна Йорданова, която успя да изравни – 1:1. Малко след това Заструг получи втори жълт картон и етърки също останаха в намален състав.
“Ако бяхме спечелили, ставахме фаворит и за сребърните медали. Заслужавахме трите точки, но направихме куп пропуски. Не решихме нещата с втори гол и в края ни изравниха от наша грешка”, коментира треньорът Валентин Витанов.
Така три кръга преди края “Етър” е още втори, като има чудесната възможност да гони поне бронзовите медали в първенството, а все още и с теоретични шансове за среброто. Абсолютен лидер е НСА “Васил Левски”, който има 18 победи от 18 мача. “Етър” е втори с 35 точки, пред “ЛП Суперспорт” с 34, но и с два мача по-малко. Четвъртият “Спортика” (Благоевград) е с 31 точки, т.е. на 4 след етърки.
До края “виолетовите” първо приемат ЖФК “Варна” в неделя от 15:00 ч., после гостуват на 20 май на предпоследния в класирането “Риал” (Ковачевци), а в последния си мач у дома на 2 юни посрещат “Севлиево лейдис”.
Женският тим на “Етър” показа как да воюва в Благоевград и на мъжкия тим, който пък се нуждае също поне от реми, за да остане в битката за спасителното 11-о място в Първа лига.